صفحه اصلی:اخبار
KhoyUniversityLogo
English            
  
           کــد خبر : 2273
1395/10/18 :تاریخ انتشار


برگزاری جشنواره ملی « جامعه + من» با محوریت « عفو و گذشت» در ارومیه

پرویز علیزاده، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان غربی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از آذربایجان‌‌غربی با اشاره به زمان برگزاری این جشنواه ملی  گفت:  ۷ اسفند  سال جاری در ارومیه  برگزار می شود.


وی با اشاره به اینکه  فرهنگ هر جامعه هویت و موجودیت آن جامعه را تشکیل می‌دهد، گفت: عفو وگذشت یکی از فضیلت ها ومنش های نیک در رفتار واخلاق انسانی است و یکی از راه های رسیدن به بسیاری از کمالات ومقامات انسانی که در آیات قرآن بیان شده است، داشتن همین صفت نیک است.
علیزاده  با بیان اینکه هنرمندان نقش موثری در فرهنگ‌سازی عفو و گذشت در جامعه دارند، افزود: هنرمندان بخشی از نخبگان هستند و تاثیر آن ها  در فرهنگ  جامعه ، به دلیل  اینکه با احساسات و عواطف افراد سرو کار دارند، بارزتر و سریع تر است.


وی افزود: در این مسیر تولیدات هنری در قالب های مختلف ، از یکسو به مخاطب  جهت فکری و روش زندگی را القاء می کنند و از سوی دیگر ممکن است باعث تولید ایده های جدید شوند که این ایده ها هم می توانند در آثار هنری بعدی متجلی گردند.


معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان غربی گفت: با اعتقاد به نقش بی بدیل هنر در فرهنگ سازی و پیشبرد اهداف پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی و نظر به برگزاری موفق نخستین جشنواره ملی «عفو و گذشت» در سال ۹۳ و نخستین جشنواره «جامعه + من » در سال ۹۲ ، معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان آذربایجان غربی دومین جشنواره ملی «جامعه + من» را با محوریت ویژه «عفو و گذشت» در ۷ اسفند ۱۳۹۵ برگزار می نماید.
علیزاده  در خصوص نحوه برگزاری جشنواره اعلام کرد: این جشنواره با مشارکت نهادهای مختلف فرهنگی استان آذربایجان غربی در دو سطح   استانی (مقطع  سنی کودکان و نوجوانان در محورهای عکس نوشته و اینفوگرافی) و سطح ملی ( بزرگسالان، در محورهای  اینفو گرافی ،پوستر،عکس نوشته و کاریکاتور ) برگزار می شود.


این جشنواره در ۱۰ موضوع از جمله عفو و گذشت، پیشگیری از خشونت و کنترل خشم ،  تحکیم بنیاد خانواده، پیشگیری از توهین و تهدید،  آسیب های فضای مجازی ، ۶- ارتقا فرهنگ ترافیک ،  پیشگیری از اعتیاد به مواد صنعتی، پیشگیری از کلاهبرداری، پیشگیری از تصادفات درون شهری و برون شهری ، رعایت حقوق شهروندی برگزار می شود.


اختتامیه این جشنواره ۷ اسفند سالجاری در سالن فرهنگی هنری شمس ارومیه  با تقدیر از نفرات برگزیده و تلاشگران عرصه ترویج فرهنگ عفو و گذشت برگزار خواهد شد. 


علاقمندان جهت شرکت در جشنواره تا آخر بهمن ماه سال جاری فرصت خواهند داشت تا آثار خود را به دبیرخانه جشنواره واقع در بلوار شهید باهنر – ساختمان معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم – طبقه سوم – دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.


علیزاده معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان و رئیس جشنواره اعلام کرد: معین فر، فولادی، معروفی رحیملو به ترتیب به عنوان دبیر اجرایی، ومسئولان کمیته مالی و پشتیبانی، تبلیغات و دبیرخانه جشنواره انتخاب گردیدند.

 
  تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی خوی است
آمارکل: 5228090
دیروز : 2570
امروز : 217
آنلاین : 104