صفحه اصلی:اخبار
KhoyUniversityLogo
English            
  
           کــد خبر : 3337
1397/09/07 :تاریخ انتشار


تالیف کتاب توسعه اقتصادی در ایران توسط دکتر علی باقرزاده عضو هیأت علمی واحد خوی

کتاب «توسعه اقتصادی در ایران» اثر جدید علی باقرزاده توسط انتشارات آراد تهران روانه بازار نشر شد.

کتاب توسعه221.jpg


علی باقرزاده مدیرگروه اقتصاد و بانکداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی در گفتگو با خبرنگار آنا در خوی گفت: با عنایات خداوند متعال و کمک ائمه معصومین(ع) توانستیم کتاب «توسعه اقتصادی در ایران» را بعد از دو سال به بازار کتاب ایران معرفی کنیم.

وی اظهار کرد: در این کتاب سعی شده تا مهم‌ترین موضوعات توسعه نظیر توسعه پایدار و اقتصاد محیط زیست، مسأله اقتصاد مسکن، امنیت غذایی و اقتصاد کشاورزی در ایران، سیاست‌های پولی بانک مرکزی، سیاست‌های مالی دولت، توسعه و بازارهای مالی، اقتصاد نفت و گاز و برخی دیگر از موضوعات اقتصاد توسعه را با دقت کامل بررسی شود.

مدیرگروه اقتصاد و بانکداری واحد خوی بیان کرد: برای این منظور در ابتدا کتاب با کمک رهیافت‌های نظری موجود در علم اقتصاد به واکاوی پدیده‌های مورد بحث در هر فصل پرداخته و در ادامه به کمک روش‌های ریاضی و اقتصادسنجی به بسط و گسترش مدل‌های تجربی اقتصاد توسعه در ایران می‌پردازد.

وی افزود: در نگارش این کتاب از پیشنهادها و نکات هدایت‌گر اساتید و پژوهشگران  اقتصاد از جمله دوستان دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی استفاده شده است. این کتاب برای دروس اقتصاد توسعه، اقتصاد ایران، اقتصاد مالی و اقتصادسنجی مالی یک منبع نسبتاً منسجمی بوده و بحث‌های آن می‌تواند توسط استادان در کلاس‌های تحصیلات تکمیلی با حوصله مورد نقد و بررسی قرار گیرد.

به گزارش آنا، از علی باقرزاده آثار دیگری هم به چاپ رسیده است که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به کتاب‌های «نظریه کارایی اقتصادی»، «مدل سازی رفتارهای اقتصادی»، «اقتصاد کلان باورها و تجارب»، «نظریه تولید و کاربردهای آن» و «مفاهیم نوین در اقتصاد کشاورزی» بیان کرد.

  تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی خوی است
آمارکل: 5952752
دیروز : 1833
امروز : 131
آنلاین : 997