صفحه اصلی:اخبار
KhoyUniversityLogo
English            
  
           کــد خبر : 3325
1397/08/13 :تاریخ انتشار


برگزاری کارگاه آموزشی مشاوره پیش از ازدواج در دانشگاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی کارگاه آموزشی مشاوره پیش از ازدواج روز شنبه 12 آبان با حضور جمعی از دانشجویان و توسط جناب آقای کاظم کریم زاده برگزار شد.

مسئول مرکز مشاوره دانشگاه در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه اظهارکرد: برای رفع مشکلات دانشجویان عزیز برگزاری این گونه  کارگاه ها در دانشگاه ادامه خواهد داشت د دانشجویان برای شرکت در این کارگاه ها می توانند به مرکز مشاوره دانشگاه مراجعه نمایند.

11.JPG

وی افزود: مرکز مشاوره و راهنمايي واحد با استفاده از اعضاي هيات علمي و اساتيد مجرب دانشگاه با برنامه هفتگي صبح و عصر خدماتي  را در زمينه هاي مختلف روحي، رواني ، خانوادگي، آموزشي و تحصيلي و ..... به دانشجويان ارائه مي کند. براي بسياري از دانشجويان ممکن است سال اول ورود به دانشگاه مصادف با اولين تجربه زندگي دور از خانواده به مدت طولاني باشد . اين دوره آغاز رويارويي با محيط جديد و با تفاوتهاي بسيار نسبت به گذشته و افرادي است که هيچگونه آشنايي قبلي با آنها ندارد . افزايش آزادي هاي فردي مي توانند هيجان انگيز و در عين حال استرس زا باشد . در واقع فرد زندگي مستقل از خانواده را شروع نموده و ضرورت است که مسئوليت آن را به عهده بگيرد . دوران دانشجويي يکي از ماندگارترين و جذاب ترين خاطرات زندگي را به همراه دارد
رعايت بعضي نکات به شما در هماهنگي با شرايط جديد کمک مي کند . براي سازگاري با شرايط جديد به خود فرصت داده و شکيبا باشيد ؛ انتظار نداشته باشيد در همه حال احساس راحتي و خشنودي کنيد ، هر تغييري ما را با فراز و نشيب هايي روبرو مي کند،مهم نحوه روبرو شدن با اين وضعيت است .                       

 –  ممکن است احساس تنهايي کنيد و در مورد دوست يابي نگران باشيد ، اما بدانيد که در خوابگاه همه همين وضعيت را دارند
-
در فعاليت هاي گروهي شرکت کنيد و تغييرات تدريجي را مشاهده کنيد .
-
از مراکز مشاوره دانشگاه کمک بگيريد .
-
گاهي زندگي با هم اتاقي ها باعث بروز مشکلات مي شود ، به خصوص وقتي از نظر فرهنگي و اخلاقي متفاوت باشد ؛ گوش کردن محترمانه به نظرات آنها و رعايت احترام به ديگران مي تواند در کاهش استرس و اختلاف نظرها کمک کند .
-
درسهاي دانشگاه و انتظارات اساتيد نسبت به دبيرستان متفاوت است ، با جديت در کلاس ها حضور يافته و موضوعات درسي اتان را دنبال کنيد. 
و در آخر : واقعيت اين است که کسي ديگر مراقب شما نيست و تنها خودتان بايد مسئوليت برنامه ها و کارهايتان را بر عهده بگيريد .

  تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی خوی است
آمارکل: 5895642
دیروز : 1917
امروز : 1431
آنلاین : 759