صفحه اصلی:اخبار
KhoyUniversityLogo
English            
  
           کــد خبر : 3266
1397/03/19 :تاریخ انتشار


مشاور سازمان سنجش آموزش کشور خبرداد؛ 🔺اصلاحیه دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد منتشر شد/آغاز انتخاب رشته دانشگاه آزاد از 20 خرداد

🔹مشاور سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبانی که انتخاب رشته کرده‌اند با توجه به اصلاحیه منتشر شده در سایت سازمان سنجش می‌توانند نسبت به ویرایش کدرشته های انتخابی خود اقدام کنند.

🔹حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، اظهار کرد: دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷ به همراه اصلاحیه آن در سایت سازمان سنجش قرار دارد و داوطلبان می‌توانند با توجه به دفترچه نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

🔹به گفته توکلی؛‌ داوطلبانی که انتخاب رشته کرده‌اند با توجه به اصلاحیه منتشر شده می‌توانند نسبت به ویرایش کدرشته های انتخابی خود اقدام کنند. سایر داوطلبان مجاز نیز تا شنبه ۱۹ خردادماه فرصت دارند در این آزمون انتخاب رشته کنند.

🔹وی افزود: از تعداد ۷۳۶ هزار و ۳۸۷ داوطلب ثبت‌نام کننده در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد سال ۹۷، تعداد ۵۷۵ هزار و ۶ نفر در جلسه آزمون حاضر بودند که از این تعداد ۵۷۳ هزار و ۹۴۹ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شده‌اند.

🔹مشاور سازمان سنجش آموزش کشور گفت: از تعداد ۵۷۳ هزار و ۹۴۹ داوطلب مجاز به انتخاب رشته، تاکنون ۱۰۹ هزار و ۸۸۵ نفر، کدرشته‌های مورد نظر خود را انتخاب کرده‌اند.

🔹توکلی تصریح کرد: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد سال ۹۷ می‌توانند تا روز شنبه ۱۹ خرداد برای انتخاب ۱۰۰ کدرشته از میان کدرشته امتحانی مجاز خود اقدام کنند. داوطلبان مجاز توجه داشته باشند که در صورتی که مجاز به انتخاب رشته های دوره های روزانه، شبانه و یا سایر دوره‌ها شده‌اند می‌توانند با توجه به دوره مورد پذیرش نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

🔹مشاور عالی سازمان سنجش اظهار کرد: با توجه به اعلام دانشگاه آزاد نیز آن دسته از داوطلبانی که بر اساس کارنامه اعلام نتیجه، مجاز به انتخاب رشته در آزمون شده و علاقه‌مند به انتخاب رشته‌های دانشگاه آزاد هستند لازم است برای اطلاع از نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد، از ۲۰ خرداد به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کنند و بر اساس ضوابط، انتخاب رشته کنند.
  تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی خوی است
آمارکل: 5998206
دیروز : 1926
امروز : 1781
آنلاین : 715