صفحه اصلی:اخبار
KhoyUniversityLogo
English            
  
           کــد خبر : 2954
1396/08/15 :تاریخ انتشار


پذیرش بدون کنکور دانشجویان غیرایرانی از طریق سامانه/تحصیل 9 هزار دانشجوی غیرایرانی در دانشگاه آزاد اسلامی

مدیرکل امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد:

پذیرش بدون کنکور دانشجویان غیرایرانی از طریق سامانه/تحصیل 9 هزار دانشجوی غیرایرانی در دانشگاه آزاد اسلامی

مدیرکل امور بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی جهش خوبی در پذیرش دانشجوی غیرایرانی دارد، گفت:حدود 9 هزار دانشجوی غیرایرانی در واحدهای داخل و برون مرزی دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیلند.

دکتر حسین ابراهیمی مدیرکل امور بین­ الملل دانشگاه آزاد اسلامی در گفت وگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، خاطر نشان کرد: جذب دانشجوی غیرایرانی فرایندی است که دانشگاه ها با تعامل و ارتباط مستقیم با سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در حوزه امور کنسولی، ویزا و اقامت دانشجویان غیرایرانی انجام می دهند.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در جذب دانشجوی غیرایرانی پیشرو است، گفت: بدین منظور سامانه پذیرش بدون کنکور دانشجویان غیرایرانی به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی به آدرس fstudent.iau.ir راه اندازی شد که دیگر نیازی به حضور فیزیکی دانشجو در واحدهای دانشگاهی یا سازمان مرکزی برای ثبت نام نیست. تاکنون 2352 نفر از آذرماه سال 94 در این سامانه ثبت نام کرده اند.

دکتر ابراهیمی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی جهش خوبی در پذیرش دانشجو غیرایرانی دارد، گفت: نزدیک به 9 هزار دانشجوی غیر ایرانی در واحدهای داخل و برون مرزی دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل هستند.

وی با تأکید بر اینکه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی متولی اصلی پذیرش دانشجو است، گفت: هدف این دانشگاه در امور بین الملل جذب حداقل 50 هزار دانشجوی غیرایرانی تا سال 1404 است.

مدیرکل امور بین­ الملل دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی دارای سه واحد برون مرزی امارات، افغانستان و لبنان است که در مجموع بیش از سه هزار دانشجو در این واحدها مشغول به تحصیلند.

دکتر ابراهیمی درخصوص فعالیت واحد آکسفورد اظهار داشت: طرح بازتوسعه واحد آکسفورد در دست اقدام است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی دارای 9 واحد بین المللی بندرانزلی، گلبهار، کیش، قشم، خلیج فارس، آیت­الله آملی، چابهار، ماکو و جلفاست. این واحدهای بین المللی در مناطق آزاد تجاری قرار دارند.

مدیرکل امور بین­ الملل دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ساختار واحدهای بین المللی اصلاح شده است و هر کدام از این واحدها زیرمجموعه یک واحد جامع برای تأمین هیأت علمی و امکانات آموزشی هستند. به عنوان مثال واحد کیش با واحد تهران جنوب، واحد قشم با واحد علوم و تحقیقات و چابهار با واحد زاهدان در زمینه های مختلف آموزشی و پژوهشی همکاری و تعامل دارند.

دکتر ابراهیمی افزود: این تغییر ساختار باعث افزایش دانشجو در واحدهای کمتر برخوردار شده است. به عنوان مثال علیرغم کاهش دانشجو در برخی از واحدها، در واحد چابهار با پذیرش 1100 دانشجو بیشترین ظرفیت پذیرش دانشجو در چند سال اخیر را شاهد بودیم.

وی از برگزاری نشست تبیین مبانی جذب و معرفی سامانه امور کنسولی دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (saorg.ir) در واحد مشهد خبر داد و گفت: این نشست ابتدا در واحد مشهد به دلیل برخورداری از جمعیت نسبتاً خوبی که از اتباع افغان دارد، برگزار شد.

مدیرکل امور بین­ الملل دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: نشست سراسری تبیین مبانی جذب دانشجویان غیرایرانی و معرفی سامانه مذکور با حضور نمایندگان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و نمایندگان اداره کل امور دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در آذرماه برگزار خواهد شد.

دکتر ابراهیمی گفت: همکاری و تعامل خوبی بین دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به ویژه حوزه بین الملل وزارت علوم و دکتر سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و همچنین مدیران و مسئولین امور دانش آموختگان وزارت علوم برقرار است و این تعامل کمک خواهد کرد که توسعه بین المللی و جذب دانشجوی غیرایرانی در دانشگاه آزاد اسلامی بیش از گذشته صورت گیرد.

 
  تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی خوی است
آمارکل: 5505990
دیروز : 1702
امروز : 160
آنلاین : 59