صفحه اصلی:اخبار
KhoyUniversityLogo
English            
  
           کــد خبر : 113614
1399/10/24 :تاریخ انتشار


رئیس اداره کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی به ارائه جزئیات بیست و پنجمین دوره مسابقات قرآن و عترت این دانشگاه پرداخت

مسابقه قران.jpg

رئیس اداره کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی به ارائه جزئیات بیست و پنجمین دوره مسابقات قرآن و عترت این دانشگاه پرداخت.

علی عزتی، رئیس اداره کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه فرهنگی و هنری گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، گفت: حوزه فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی حدود ۳ ماه است که زیر نظر دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری قرار گرفته است و برنامه‌ها به‌خوبی پیش می‌رود.

ارسال فایل صوتی توسط قاری/ برگزاری مسابقات حفظ‌ قرآن به‌صورت آنلاین

وی با اشاره به اینکه مسابقات شفاهی‌ قرآن کریم با توجه به شرایط کرونایی کشور به‌صورت ارسال فایل صوتی از قاری بود و آزمون قرائت‌ از طریق ضبط صدا انجام می‌شد، افزود: مسابقات حفظ‌ قرآن از طریق اینترنت و به‌صورت آنلاین از اول تا سوم دی‌ماه ۹۹ میان راهیافتگان به مرحله نهایی برگزار شد. همچنین داوری مسابقات قرآن و عترت در روزهای ۲۳ تا ۲۶ دی‌ماه با همکاری واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد، به‌گونه‌ای‌که روزهای ۲۳ و ۲۴ دی‌ماه داوری مسابقات قرآن خواهران انجام شد و روزهای ۲۵ و ۲۶ دی‌ماه داوری مسابقات برادران انجام می‌شود.

راهیابی ۳۲۰ نفر به مرحله نهایی مسابقات شفاهی قرآن دانشگاه آزاد اسلامی

رئیس اداره کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: حدود ۱۴۰ نفر از دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه در رشته حفظ اعم از ۵ جزء، ۱۰ جزء، ۱۵ جزء، ۲۰ جزء و حفظ کل به مرحله نهایی بیست و پنجمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی راه پیدا کرده‌اند. همچنین حدود ۱۸۰ نفر در رشته‌های دیگر شرکت کردند که مجموعاً ۳۲۰ نفر می‌شود.

جشنواره ملی قرآن و عترت سراسر کشور به میزبانی وزارت بهداشت برگزار می‌شود

عزتی خاطرنشان کرد: این تعداد طی چهار روز داوری خواهند شد و منتخبان رشته‌های قرائت، تحقیق، ترتیل، اذان، تواشیح و دعاخوانی که در هر رشته سه نفر به‌عنوان نفرات برگزیده انتخاب می‌شوند، به جشنواره ملی قرآن و عترت سراسر کشور که به میزبانی وزارت بهداشت است، معرفی خواهند شد.

برگزاری مرحله نهایی مسابقات کتبی قرآن و عترت به‌صورت مجازی

وی افزود: مرحله نهایی مسابقات کتبی قرآن و عترت شامل رشته‌های احکام، آشنایی با مفاهیم نهج البلاغه، ترجمه ادعیه و زیارات، ترجمه قرآن به انگلیسی، ترجمه و تفسیر قرآن کریم، زندگانی پیامبر (ص)، سیره معصومین(ع)، سبک زندگی اسلامی، صحیفه سجادیه و نماز است که روز سه‌شنبه ۲۳ دی‌ماه ۹۹ به دلیل شیوع ویروس کرونا به‌صورت مجازی توسط واحد الکترونیکی برگزار شد.

راهیابی ۸۵۰ نفر به مرحله نهایی مسابقات شفاهی قرآن دانشگاه آزاد اسلامی

رئیس اداره کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه تعداد شرکت‌کنندگان مسابقات کتبی قرآن و عترت در مرحله مقدماتی حدود ۷۵ هزار نفر بود، گفت: حدود ۸۵۰ نفر از میان شرکت‌کنندگان به مرحله نهایی مسابقات کتبی قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی راه پیدا کردند.

برگزاری بیست و پنجمین جشنواره هنر و ادبیات دینی و پژوهشی قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی

عزتی عنوان کرد: یکی دیگر از فعالیت‌های اداره کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی، برگزاری بیست و پنجمین جشنواره هنر و ادبیات دینی و پژوهشی قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی در ایام کرونا بود. این جشنواره به میزبانی استان مازندران بود و حدود یک هزار و ۵۰ اثر به دبیرخانه ارسال شد و در حال داوری است. امیدوارم نتایج تا اواخر دی‌ماه مشخص شود تا پنج نفر اول در هر رشته به جشنواره کشوری معرفی شوند.

وی ادامه داد: علاقه‌مندان در این دوره از جشنواره در ۲۱ رشته شامل نقاشی تمثال شهید سلیمانی، مقاله‌نویسی، تلخیص کتاب، تولید نرم‌افزار و اپلیکیشن، کانال‌های شبکه‌های مجازی، خوشنویسی، معرق، منبت، شعر، داستان‌نویسی، نمایشنامه‌نویسی، فیلم‌نامه، عکاسی، فیلم کوتاه، نقاشی، طراحی پوستر، تذهیب، نماهنگ، نقاشی خط، مشبک و پایان‌نامه، آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند.

پوستر قران عترت.jpg 
  تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی خوی است
آمارکل: 7241020
دیروز : 1496
امروز : 815
آنلاین : 324