صفحه اصلی:اخبار
KhoyUniversityLogo
English            
  
           کــد خبر : 103611
1399/10/12 :تاریخ انتشار


فرمانده سپاه قدس تأکید کرد: مسیر نیروی قدس و مقاومت با شیطنت‌هایی که آمریکا می‌کند تغییر نمی‌کند
 

سردار قاانی.jpg 

فرمانده سپاه قدس تأکید کرد: مسیر نیروی قدس و مقاومت با شیطنت‌هایی که آمریکا می‌کند تغییر نمی‌کند.

به گزارش گزارش خبرگزاری آنا، مراسم اولین سالگرد شهادت سردار  سلیمانی و ابومهدی المهندس و یارانشان صبح جمعه با حضور جمعی از مسئولان لشکری و کشوری و خانواده‌های شهدا در دانشگاه تهران آغاز شد.

 این مراسم بنا به دستورات صادره از سوی ستاد ملی کرونا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و تنها با حضور خانواده شهدا و جمعی از خبرنگاران در حال برگزاری است.

سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه در این مراسم گفت:‌ رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله امام خامنه‌ای در آخرین صحبت سه مدال افتخار را به شهید سردار سلیمانی اعطا کردند. ایشان هم قهرمان ملت ایران، هم قهرمان امت اسلامی و هم قهرمان شکستن استکبار است.

وی ادامه داد: شهید سلیمانی، مرد میدان مقاومت بود ولی مقاومت را از درون خود شروع کرد. امکان ندارد در بیرون اهل مقاومت باشید بدون این که در درون خود مقاومت را خوب تمرین نکرده باشید. معرفت، عبادت، اخلاص، ایثار و همه ارزش‌های انسانی و اسلامی در درون این کلمه جا دارد.

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: از شهید سلیمانی در بعد فرماندهی و میدان نظامی صحبت های زیادی بیان شده است اما یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌هایش ایشان، منطق قوی او بود. در همه میدان‌هایی که وارد شد، با منطق وارد شد. وقتی طرف مقابل منطق سرش نشد، با زبان دیگر با آنها حرف زد.

سردار قاآنی اظهار داشت: امروز و در ایام شهادت حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا (س) می دانم که همه ایران علاقمند بودند در دانشگاه تهران در یادبود و گرامیداشت شهدای قهرمان خودشان شرکت کنند. گرامی می‌داریم یاد همه این شهدای عالی مقام را از فرماندار آنها شهید جلودار جبهه مقاومت شهید سلیمانی و یار و همرزم دیرینه ایشان شهید ابومهدی المهندس و شهدایی که همراه این شهدای عالی مقام بودند. شهیدان پورجعفری، ‌مظفری، طارمی، زمانی‌نیا و چهار شهید مجاهد پیش قراول عراقی شهید محمدرضا الجابری، حسن عبدالهادی، محمد شیبانی و حیدرعلی؛ این مجلس با عظمت برای گرامیداشت یاد همه این شهدا و شهدای مقاومت است که در راس آنها شهید عالی مقام سلیمانی و شهید گرانقدر ابومهدی هستند.

وی ادامه داد: ابتدا عرض ارادت به محضر همه خانواده‌های شهدای عالی‌مقام که در جلسه شرف حضور دارند و در سرتاسر ایران اسلامی و جهان اسلام خانواده شهدایی که متعلق به این جبهه باعظمت مقاومت هستند، داریم. خیرمقدم می‌گوییم به محضر همه میهمانان به خصوص میهمانان بزرگواری که از کشورهای مختلف و از جریان‌های مختلف مقاومت در جلسه امروز شرف حضور دارند و عرض ارادت داریم به همه کسانی که در سرتاسر ایران و سرتاسر عالم خود را همراه این شهدای عالی‌مقام می‌دانند و در سرتاسر عالم برای این گرامیداشت برنامه‌ریزی کردند. از همه آنها سپاسگزاریم.

سردار قاآنی گفت: از شهید سلیمانی خیلی گفته شده و هرچه هم گفته شود، باز کم است. در ایام سالگرد مطالبی را که از رسانه‌ها شنیده‌اید، بخش کوچکی از عظمت این مردان بزرگ است. چه شهید سلیمانی، چه شهید ابومهدی و چه شهدای دیگر همه آنها تک به تک سرداران جبهه مقاومت، سرداران ملت ایران، قوم خود و خانواده خود هستند. دوست داشتیم این جلسه باعظمت در حضور ملت ایران باشد اما شرایط مقتضی نیست و به دلیل این شرایط خاص، ارتباط قلبی، روحی و معنوی برقرار می کنیم با همه ملت ایران و ملت‌هایی که در سراسر جهان دل آنها برای این انسان های ارزشمند می تپد.

وی افزود: همه جوانانی که می خواهند شهید سلیمانی را الگوی خود قرار دهند، عنایت داشته باشند شهید سلیمانی مرد میدان مقاومت بود ولی مقاومت را از درون خود شروع کرد. هر که می خواهد به این میدان بیاید توجه کند امکان ندارد در بیرون اهل مقاومت باشد بدون این که در درون خود مقاومت را خوب تمرین کرده باشد. اهل مقاومت همه جانبه از درون خود که سخن زمینه زیاد است. معرفت و عبادت و اخلاص،‌ ایثار و همه ارزش های انسانی و اسلامی در درون این کلمه جا دارد.

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: نگاه راهبردی،‌ بصیرت عمیق و تبدیل هر تهدید به فرصت، جزو ویژگی‌هایی است که آنهایی که شهید سلیمانی و شهید ابوالمهدی را به عنوان الگو قرار می‌دهند، این ویژگی های اساسی را در درون خود باید نهادینه کنند و همه این مطالبی که گفتم شهید سلیمانی بر مدار ولایت و پذیرش جایگاه رفیع ولایت در همه ارکان زندگی به آن توجه داشت

سردار قاآنی گفت: ایشان ولایت مدار بود بنده می دیدم چگونه به بهترین شکل بدون این که با دیگران درگیر شود، حرف امام گرانقدر و رهبری برای او حرف اصلی بود و هر نظر دیگری را که کسی داشت، آن را کنار می‌زد و با یک تدبیر مسیر رهبری را طی می‌کرد.

وی افزود: راه شهید سلیمانی یک رهبر داشته است. بزرگی شهید سلیمانی به این بود که در پرتو این رهبری عمل می کرده و بزرگ شده است. آن رهبری و آن راه همچنان برقرار است و حمایت از مظلومین و محرومین و تربیت آنها بر مدار زندگی عزت‌مدارانه مقاومت همچنان ادامه دارد.  

فرمانده نیروی قدس سپاه ادامه داد: امروز در فلسطین قهرمان می بینید در سالگرد این شهید عالی مقام رزمایش در منطقه ای می‌گذارند که گاهی وقت‌ها یک تیر هم نمی‌توانستند، بزنند. از آن طرف لبنان علمدار را می‌بینید که یک مجاهدش را رژیم اشغالگر شهید کرده و سه ماه است تهدید کرده است که می‌زنیم و در طول این سه ماه در تمام جبهه شمالی رژیم اشغالگر با لبنان که حرکت می کنید، شبانه روز نمی‌توانیم یک سرباز آنها را از وحشتی که از این علمداران دارند، پیدا کنیم.

وی گفت: سوریه مقاوم ایستاد و همه بچه مسلمانان مبارز حمایت کردند و امروز تقریباً همه بخش های کشور سوریه آزاد شده است. عراق مجاهد همچنان محکم بر مبانی خود ایستاده است. در این چند روز گذشته که سالگرد جنایت آمریکای جنایتکار بود، فرزندان مجاهد و مبارز عراقی تحرکاتی از خود نشان دادند. آمریکایی‌ها که درون عراق مثل بید به خود می لرزند، بی‌سابقه‌ترین اقدامات پروازی و امنیتی را برای خود ترتیب دادند. در یمن مظلوم مقتدر می بینیم همچنان محکم حرکت می کنند و این راه شهید سلیمانی است که به حول و قوه الهی همچنان استمرار خواهد داشت.

سردار قاآنی با تاکید بر این که دشمن ۳۰ سال به دنبال زدن شهید سلیمانی و شهید ابوالمهدی بود، افزود: در این دوره کثیف‌ترین آدم روی زمین و جنایتکارترین آدمی که هیچ اصولی بر فکرش حاکم نیست با وسوسه‌ها و شیطنت‌های رژیم اشغالگر و سعودی جنایتکار، این انسان بی عقل جنایتی را انجام داد که در دنیا سابقه نداشته است و برای هیچ شخصیت سیاسی و نظامی در این عصر ما اتفاق نیفتاده است

وی تاکید کرد: اما این را به همه ملت‌ها می‌گوییم که آمریکایی‌ها و ترامپ نمی‌دانند که شهادت در مکتب ما یعنی چه. شما ۳۰ سال دنبال شهید ابوالمهدی از کویت، عراق و کشورهای مختلف بودید که شهیدش کنید و در جنوب شرق و کشورهای مختلف دنبال شهید کردن سردار سلیمانی بودید. اوج افتخار آنها این بود که شهید شوند

فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: وقتی شما این جنایت را انجام دادید، دو اتفاق افتاد یکی این که آنها به اوج آرزوی خود که شهید شدن بود، رسیدند و دوم این که شما کاری کردید که همه دنیا شما را قطعا محکوم خواهند کرد

وی افزود: آنهایی که این جنایت را کردند، بدانند کاری کردند که در سرتاسر عالم هر کجا که مردی پیدا شود آمادگی دارد که آن نامردهایی که این کار را انجام دادند، به سزای عملشان برسانند و من با صراحت می گویم مسیر نیروی قدس و مسیر مقاومت با شیطنت‌هایی که آمریکا می کند، تغییر نمی‌کند و مسیر همچنان همان مسیر است

سردار قاآنی ادامه داد: اما شما با این جنایتی که کردید، کار دیگری برای همه آزادگان در دنیا درست کردید و مطمئن باشید حتی از درون خانه شما ممکن است کسانی پیدا شوند که پاسخ این جنایت شما را به شما بدهند.

مراسم نخستین سالگرد شهادت سردار ملی ایران حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش صبح امروز جمعه ۱۲ دی ماه با حضور حجت الاسلام ابراهیم رییسی رییس قوه قضاییه، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه، اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه و جمعی از مهمانان خارجی در دانشگاه تهران برگزار شد.

 
  تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی خوی است
آمارکل: 7241149
دیروز : 1496
امروز : 944
آنلاین : 337